Uyku Pansiyon

Canım Efe Demiral’ın ikinci albümü “Uyku Pansiyon” şimdi tüm dijital platformlarda dinlenebiliyor. Hayatımda ilk defa bir müzisyenin albüm yolculuğuna bu kadar yakından tanıklık ediyorum. Efe’yle ve bu albümle ilgili söyleyecek çok şeyim var ama en başta Efe’ye birkaç şey yazarak başlamak istiyorum.

Sen bu albümü yaratır büyütürken yanında olabildiğim için çok şanslıyım. Seni tanıdığım ilk günden bu yana yeteneğine, yaratıcılığına, müziğine olan inancına, çalışkanlığına ve azmine hayranlık duymamak, senden ilham almamak mümkün değildi. Herkes Türkiye’de müzisyen olmanın delilik, bu zamanda albüm yapmanın da düpedüz saçmalık olduğunu söyleyip duruyor bize. Sense bunların hepsine kulaklarını tıkayıp yapmayı en iyi bildiğin, en çok sevdiğin işi yapıyor; günlerini yaratarak ve üreterek geçiriyorsun. Şimdi arkana yaslanmanı ve tüm zorluklara rağmen dünyaya bıraktığın bu yeni muhteşemliğe bakmanı istiyorum: Uyku Pansiyon.

Hayatın bize her saniye hatırlatılan “gerçekleri”ne karşı durabildiğin, sevdiğin işi yapma cesareti gösterdiğin, bu yolda deyim yerindeyse savaştığın ve vazgeçmediğin için seninle gurur duyuyorum.

Biricik “Uyku Pansiyon”un sana hayalini bile kuramayacağın güzellikler getirsin. Bu albümle ülke ülke dolaş, bana olduğun gibi daha birçok insana müziğinle ilham ol ve güç ver! 💙 Daha nicelerini kutlayacağız beraber. Bundan hiç şüphem yok.

Ayrıca çok yetenekli müzisyen dostlarım Eren Turgut ve Mertcan Bilgin’i de albümdeki olağanüstü performansları için tebrik etmek isterim. Efe için harika birer yol arkadaşı, sonsuz destek oldular. Albümde Efe’ye, Palomar şarkısında Berke Can Özcan; Dalyan’da vokalleriyle Deniz Özçelik; Uyku Pansiyon, October ve Palomar’da Gunnar Halle; Mavi Ağaç, 11-13 ve October’da Tamer Temel eşlik ediyor. Albümün miksleri Babajim Stüdyoları’nda Adham Farid, mastering’i ise Güven Ersoysal tarafından yapıldı. 

Bir Baba Indie bu albümü tanıtırken çok güzel bir başlık atmış: Efe Demiral’dan 39 dakikalık bir rüya ♡ Daha iyi nasıl anlatılırdı bilmiyorum. Albümde birçok favorim var. Ama en çok sevdiğim dörtlü: Uyku Pansiyon, Dalyan, Olca ve Denizler.

Özellikle Denizler’i ilk dinlediğim andan itibaren ilham perilerinin etrafımda uçuşuyor. Zaten sen hep ilham oluyorsun bana Efe. İyi ki varsın, iyi ki hayatımdasın.

Simge